Wycieczka klasy VII.

Słupsk. Biblioteka i Park Trampolin.

W środę, 12 IX 2018, kl. VII udała się na wycieczkę do Słupska. Na początku uczniowie odwiedzili Bibliotekę Miejską na ul. Grodzkiej. Okazało się, że znaleźli się w tym miejscu pierwszy raz. Panie bibliotekarki oprowadzili uczniów po obiekcie. Uczniowie zobaczyli m.in. introligatornie, czytelnie, wypożyczalnie. W czytelni uczniowie trafili na próbę profesora Andrzeja Tatarskiego wybitnego pianisty polskiego. Przepięknie grał utwór Ignacego Padarewskiego. Gdy skończył uczniowie bili brawo. Pan profesor dziękował. Wstał od pianina i chwile porozmawiał z uczniami. Powiedział m.in., że z pianistami jest tak jak ze sportowcami. Jeśli chcą osiągnąć sukces, to muszą codziennie ćwiczyć.

Uczniów zainteresował Klub Czarnego Krążka. Podobało im się nawet w dziale dla najmłodszych, gdzie Pani bibliotekarka pokazywała im książki 3D.

Po wizycie w Bibliotece uczniowie pojechali do Parku Trampolin. Skakanie rozpoczęło się od rozgrzewki, która poprowadził trener z Parku Trampolin. Później uczniowie skakali dowoli na różnego rodzaju trampolinach. Bardzo dobrze się przy tym bawili i bezpiecznie.

Opiekunami na tej wycieczce byli: Pani Alicja Duda i Pan Mariusz Bartczak.

Tekst. M. Bartczak

Fot. M. Bartczak