W dniu 10.12.2018 r. w Szkole Podstawowej w Starkowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Na szlaku poezji polskiej", który był częścią projektu czytelniczego GŁĘBIA MĄDROŚCI Z CZYTANIA W CODZIENNOŚCI, realizowanego w tym roku w naszej szkole i finansowanego w ramach funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Do konkursu zgłosili się uczestnicy z ośmiu szkół wraz z opiekunami. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Suchorzu, Zespołu Szkół w Kępicach, Szkoły Podstawowej w Dretyniu, Szkoły Podstawowej w Biesowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku, Zespołu Szkół W Tuchomiu, Szkoły Podstawowej w Łubnie. Nie zabrakło również uczestników ze Szkoły Podstawowej w Starkowie.Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali wiersze polskich poetów. W komisji konkursowej zasiadały: Przewodnicząca - Pani Wioleta Subocz - wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku, Pani Grażyna Kikcio - kierownik bytowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku, Pani Iwona Szczęsna - bibliotekarz Gminnej Biblioteki w Trzebielinie, Pani Barbara Borej - emerytowana nauczycielka języka polskiego. Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1 - 3, 4 - 6, 7 - gimnazjum. I miejsce w pierwszej kategorii wiekowej uzyskała Alicja Krycińska z Zespołu Szkół w Kępicach, II miejsce - Antonina Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku, III miejsce - Nicole Piątek ze Szkoły Podstawowej w Łubnie. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Marta Łuczak z Zespołu Szkół w Kępicach, II miejsce - Maja Wesołowska ze Szkoły Podstawowej w Łubnie, III miejsce - Kaja Kądziela ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku. W trzeciej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Maja Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Biesowicach, II miejsce - Michał Zabrocki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miastku, III miejsce ex aequo Wiktoria Surma ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku i Aleksandra Timma ze Szkoły Podstawowej w Łubnie. Komisja konkursowa zdecydowała również o przyznaniu wyróżnienia Magdalenie Dworakowskiej - uczennicy z Zespołu Szkół w Kępicach. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Fot. M. Bartczak.

W trakcie I Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego publiczność i wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie o wyższości książek nad smartfonami w wykonaniu gimnazjalistów. Inscenizacja pt."Książki kontra smartfony" była częścią projektu czytelniczego realizowanego w naszej szkole pod hasłem GŁĘBIA MĄDROŚCI Z CZYTANIA W CODZIENNOŚCI i finansowanego w ramach funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.