Dzisiejszy dzień (23.10.2018r.) przyniósł sporo wrażeń uczniom klas 1 - 4. Mieli okazję obserwować pracę ludzi zaangażowanych w powstawanie książki. Pan Maksymilian (pracownik Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie) oprowadził wszystkich uczniów po pracowniach drukarskich i zaznajomił ich z etapami tworzenia książki. Dzieci oglądały ogromne maszyny drukarskie, widziały jak wygląda projektowanie okładki, w jaki sposób książka jest zszywana, a nawet dotykały kleju, który po odpowiednim podgrzaniu, wykorzystywany jest do jej sklejania.

Każdy z uczniów otrzymał na koniec małą książeczkę, w wykonaniu której sam uczestniczył. Serdeczne podziękowania ślemy w stronę Pana Maksymiliana i wszystkich pracowników Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, którzy przyjęli nas bardzo miło
i udostępnili materiały do stworzenia własnych książeczek. Dziękujemy również rodzicom, którzy uczestniczyli wraz z dziećmi w wyjeździe do Sopotu.