Konstytucja 3 go Maja

W poniedziałek, 29 IV 2019 roku w Naszej szkole odbyła się akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 go Maja. Przed akademią wystąpił Poczet Sztandarowy i wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewali Hymn Państwowy. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu zaczęła się akademia. W tym roku szkolnym była ona nietypowa, bo w formie teleturnieju. Brały w nim udział dwa ugrupowania:

Targowiczanie i Patrioci.

Uczestniczyli oni w różnych konkurencjach związanych z przedmiotami:

Język Polski, Matematyka, Historia, Geografia, a nawet Wychowanie Fizyczne.

Ta ostatnia konkurencja była o tyle ciekawa, że Patrioci i Targowiczanie rzucali do siebie piłka koszykową wykrzykując hasła Konstytucji 3 go Maja.

Akademię przygotowali uczniowie klasy VII. Dokładnie wszyscy Ci uczniowie zaangażowali się w to przedstawienie. Pomagał im w tym ich wychowawca – Mariusz Bartczak, który bardzo dziękuje za trud jaki włożyli w przygotowanie tej akademii!

Oto role jakie grali:

1. Hania Grabowska – osoba prowadząca 1.

2. Marceli Pertek – osoba prowadząca 2.

3. Paulina Kuniszewska – Targowica, Osoba 1.

4. Oliwia Surowik – Targowica, Osoba 2.

5. Sylwia Szewczyk – Targowica, Osoba 3.

6. Karolina Sabisch – Targowica, Osoba 4.

7. Gabrysia Rybak – Targowica, Osoba 5.

8. Julia Żerebna – Patrioci, Osoba 1 i 5.

9. Klaudia Pluto-Pradzyńska – Patrioci, Osoba 2 i 4.

10. Błażej Matyszewski – Patrioci, Osoba 3.

11. Oskar Cichosz – Jury 1.

12. Andrzej Trzebiatowski – Jury 2.

Po teleturnieju Julia Żerebna zaśpiewała przy akompaniamencie pianina (M. Bartczak) utwór: „Jak długo w sercach naszych”

Po niej Klaudia Pluto-Prądzyńska zaśpiewała, także przy akompaniamencie pianina (M. Bartczak) oraz gitary klasycznej, utwór: „Witaj Majowa Jutrzenko”. Na gitarze grał, po raz pierwszy w szkole, uczeń kl. V – Michał Zacholski.

Fot. Alicja Pytlak, kl. III a. GIM.

Tekst – M. Bartczak