UKS   G L A D I A T O R

ROK ZAŁOŻENIA- 2001 (nr ewidencyjny 39 w Starostwie Powiatowym w Bytowie)

SIEDZIBA- Gimnazjum w Starkowie

ZAŁOŻYCIELE- Danuta i Tomasz Kubiak- nauczyciele Wychowania Fizycznego

CZŁONKOWIE- 34 uczniów (spośród gimnazjum i szkół podstawowych)

W naszym gimnazjum ma miejsce wiele różnorodnych i szalonych przedsięwzięć sportowych. Przeczytaj o kilku z nich. Większość akcji dzieje się z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „GLADIATOR”.

„Gladiator” prowadzi cykliczne zajęcia oraz coroczne Akcje, które na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń sportowych:

AKCJA PEKIN 2008

Akcja ta polegała na przebiegnięciu dystansu dzielącego Polskę od stolicy Chin- Pekinu. Był to niebagatelny dystans - 7000km.

W biegach uczestniczyli wszyscy chętni gimnazjaliści, nauczyciele, pracownicy obsługi, harcerze.

Powiatowy Turniej „LUDZIE Z ŻELAZA” -4 edycje

Rajd Rowerowy VUELTA POMERANIA - 4 edycje

1. - VUELTA PO KASZUBACH
  2. - VUELTA NA PÓŁÓWYSEP HELSKI
  3. - VUELTA PO SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM
  4. - VOELTA PO PARKU KRAJOBRAZOWYM DOLINY SŁUPI

POWSZECHNA NAUKA PŁYWANIA DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Klub sportowy jest współtwórcą i współrealizatorem zajęć na pływalni w Darłowie. Z funduszów Ministerstwa Sportu oraz z Sejmiku Wojewódzkiego w Gdańsku mamy możliwość realizowania programu Powszechnej Nauki Pływania dla naszej społeczności uczniowskiej.

Po zalegalizowaniu klubu tj 2001r złożyliśmy wniosek o wsparcie rzeczowe do MSiT Departamentu Sportu Powszechnego - Programu Sport Wszystkich Dzieci.

Długo i cierpliwie czekaliśmy w kolejce, aż wreszcie po pięciu latach w 2006r przesłano nam upragniony sprzęt sportowy o wartości = 8 297zł

W 2007r realizowaliśmy projekt „Zajęcia sportowo- rekreacyjne dla uczniów” z MSiT Departamentu Sportu Powszechnego. Wniosek złożyliśmy z ramienia Urzędu Gminy. Otrzymaliśmy 30 000zł na realizację poszczególnych zadań oraz na zakup sprzętu sportowego.

W bieżącym roku również realizujemy projekt „Zajęcia sportowo- rekreacyjne dla uczniów” Ze środków MSiT Departamentu Sportu Powszechnego. Wniosek jak w poprzednim roku złożyliśmy z ramienia Urzędu Gminy. Otrzymaliśmy 15 000zł na realizację poszczególnych zadań projektowych oraz na zakup sprzętu sportowego.

W bieżącym roku otrzymaliśmy sprzęt sportowy z Polskiego Towarzystwa Ringo. Dwuletnie starania i ubieganie się o sprzęt zakończyły się pomyślnie. Pomysł i pomoc w tej sprawie zaoferował naszemu klubowi – radny p. W. Duda.

Nasz klub od momentu powstania był również współautorem i współrealizatorem wielu ciekawych projektów powstających przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gimnazjum Starkowie.