Uczennica klasy III „b” - Izabela Perzyńska- zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 15 marca 2016 r. w ZS w Łubnie. W zmaganiach ortograficznych Iza nie miała sobie równych, pokonała swoich rówieśników ze szkół w Łubnie, Tuchomiu i z Kramarzyn. Osiągnięcie Izy cieszy nas niezmiernie, ponieważ zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że dbałość o poprawność językową wśród młodzieży nie jest pierwszorzędną wartością. Mamy nadzieję, że sukces Izy zachęci pozostałych uczniów do dbałości o mowę ojczystą.

Gratulujemy!

V Wojewódzki Konkurs Piosenki
"RYTM I MELODIA"

W sobotę, 19 III 2016 r. odbył się V Wojewódzki Konkurs Piosenki "RYTM I MELODIA". Uczniowie z całego województwa rywalizowali występując w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Damnie k/Słupska, gmina Damnica. W konkursie wzięła udział Nasza uczennica: Natalia Wieczorek z kl. I a. Śpiewał utwór Natalii Kukulskiej "Dłoń". Zaśpiewała wspaniale, jakby nad sceną przeleciał anioł. Swoim głosem zachwyciła szacowne Jury. Zajęła II miejsce! Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy, życząc Jej kolejnych sukcesów wokalnych! Do konkursu przygotował Natalię Pan Wiesław Mijewski, klarnecista Filharmonii w Słupsku. W przygotowaniach pomagał Mariusz Bartczak, nauczyciel historii, który pełnił również rolę opiekuna uczennicy w czasie samego konkursu.

Tekst: Mariusz Bartczak

Fot. Mariusz Bartczak

Zuzanna Biniek z klasy II b przeniosła swoje refleksje rysunkowe na temat muzyki i stworzyła "obraz muzyki", jej rytm i melodię.

Praca plastyczna uczennicy uplasowała się na II miejscu

w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

"Rytm i Melodia" organizowanym przez Zespół Szkół w Damnie".

LAUREATKI  W  POWIATOWYM  KONKURSIE PLASTYCZNYM

Dnia 30 października 2014r. w Bytowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w powiatowym, profilaktycznym konkursie plastycznym  pt. „ Bądź sobą nie daj się nałogom”. Wśród nagrodzonych były nasze uczennice:  Angelika Machajewska z  klasy II A  , która zdobyła II miejsce, Karina Dworak z klasy II B, która również zdobyła drugie miejsce oraz Sandra Wirkus z klasy III A, której praca została wyróżniona.