Gościliśmy dzisiaj w naszej szkole autora książek dla dzieci i młodzieży – Pawła Beręsewicza. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum. Pisarz opowiedział krótko o sobie, a potem skupił się na swojej dość bogatej i ciekawej twórczości. W jego dokonaniach literackich odnajdujemy szeroko rozbudowaną tematykę: wątki miłosne, kryminalne, podróżnicze a nawet wojenne. Każde dzieło przeplatane humorem i dostosowane do wieku czytelnika.

W trakcie spotkania udało się pisarzowi dotrzeć do wielu odbiorców, co w rezultacie przełożyło się na ilość sprzedanych egzemplarzy jego książek (a trzeba przyznać, że było w czym wybierać :))

Po godzinnym spotkaniu wszyscy uczestnicy mieli okazje zadawać pytania pisarzowi i otrzymać jego autograf wraz z dedykacją. Całe wydarzenie literackie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po jego zakończeniu uczniowie wrócili na lekcje, a pan Beręsewicz wyruszył w podróż do innych szkół na Pomorzu, by, podobnie jak u nas, podkreślać niesamowitą wartość książki i zarażać uczniów pasją czytelniczą.

Projekt finansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.