Grupa ze Starkowa wygrała w ogólnopolskim quizie filmowym

9 maja dwie grupy działające w projekcie Filmoteki Szkolnej prowadzonym przez panią Annę Kowalczyk wzięły udział w ogólnopolskim quizie na temat filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Zarówno grupa Super fok w składzie:Zuzanna Pirowicz i Dominika Jazowska, jak i grupa Nieprzytomne chłopy, do której należeli: Michał Zacholski, Szymon Beger i Jakub Laskowski doskonale poradziła sobie z zadaniami konkursowymi. Uczestnicy quizu musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące treści filmu, rozwiązać zaszyfrowaną zagadkę, nagrać wywiad z bohaterem filmu oraz narysować związany z jego perypetiami komiks. O zwycięstwie zadecydowało tempo pracy oraz jej jakość oceniana przez profesjonalne jury. Dodatkowo do zwycięstwa grupy Nieprzytomnych chłopów przyczyniły się głosy mieszkańców naszej gminy i ich znajomych oddane w głosowaniu na Facebooku na ich komiks. Chłopaki okazali się fenomenalni i wygrali show filmowo-podróżnicze znanego aktora, podróżnika i blogera młodzieżowego-Szymona Radzimierskiego. Poza tym otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek oraz prenumeraty National Geographic Kids. Liczymy, że przyjazd Szymona Radzimierskiego do Starkowa nastąpi już niedługo i będziemy mogli podzielić się wrażeniami ze spotkania z tym wyjątkowym nastolatkiem. Jesteśmy bardzo dumni, że uczniowie naszej szkoły wykazują się kreatywnością i osiągają sukcesy także w ogólnopolskich konkursach.

Anna Kowalczyk