Obchody Święta Niepodległości w Trzebielinie. 11 XI 2018

Uroczystości związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości odbyły się na Sali Widowiskowej. O godz. 16 został wprowadzony Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej
w Trzebielinie. Wszyscy uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego. Hymn był prowadzony przez chór Pani Haliny Kotłowskiej. Po Hymnie przemawiał Wójt Gminy Trzebielino, Pan Tomasz Czechowski. Po wystąpieniu Pan Wójta rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starkowie. Tuż przed ich występem na scenie pojawiła się Martyna Warsińska,ucz. kl. III a GIM, która pięknie zaśpiewała utwór Haliny Kunickiej "Czy jest coś piękniejszego na tym świecie". Akademia pokazana przez młodzież bardzo podobała się publiczności. Nagrodzono Młodych Ludzi owacjami na stojąco! Po akademii wystąpił chór Pani Haliny Kotłowskiej. Zaśpiewał 10 utworów patriotycznych. Słowa pieśni były wyświetlane, zatem zgromadzona publiczność chętnie śpiewała razem z chórem. Uczniów do akademii przygotowały nauczycielki języka polskiego: Pani Anna Kowalczyk oraz Pani Emilia Juchniewicz. Bardzo dziękujemy!

Fot. Mariusz Bartczak