Jest rok 1795. Polska straciła na sto dwadzieścia trzy lata niepodległość i tym samym zniknęła z politycznej mapy Europy. Przejdźcie całą wyznaczoną trasę, zatrzymajcie się przy 6 punktach kontrolnych i wykonajcie przygotowane dla was zadania, a dowiecie się, jaką drogę do niepodległości przebyli Polacy. Tymi słowami rozpoczęła się gra terenowa „Droga do niepodległości”, w której wzięło udział 7 grup składających się z uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły, łącznie około 100 osób.
Po ukończeniu całej, ok. 6-kilometrowej trasy, uczestnicy rajdu przeszli na teren Szkoły Podstawowej w Starkowie, aby kontynuować zabawę na festynie rodzinnym „Sto lat, Polsko!”. Festyn rozpoczął się od wspólnego posiłku przy ognisku. W czasie, kiedy organizatorzy gry terenowej podliczali punkty, na naszych niestrudzonych milusińskich czekały przeróżne gry i zabawy. Na zakończenie festynu organizatorzy ogłosili wyniki konkursu.
I miejsce w grze terenowej „Droga do niepodległości” zajęła grupa 4, w skład której wchodzili uczniowie klasy II i V wraz z opiekunkami Panią Alicją Dudą i Panią Moniką Bednarczyk. Do zwycięzców powędrował puchar i nagrody o wartości 200 zł. Drugie miejsce zajęła grupa nr 1, w skład której wchodzili uczniowie klasy I wraz z opiekunami: Panią Moniką Czykier-Sokołowską, Panią Magdaleną Rubin, Panią Renatą Rakowiecką, Panem Wojciechem Kiedrowskim i Panem Tomaszem Kmiecikiem. Na trzecim miejscu znalazła się grupa 6, w skład której wchodzili uczniowie klasy VII wraz z opiekunką Panią Magdaleną Garską. Na wszystkich uczestników gry czekały różne słodkości i pamiątkowe medale wykonane własnoręcznie przez naszą gimnazjalistkę Wiktorię Sztobnicką i jej kolegów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom gry terenowej i festynu rodzinnego za przybycie. Serdeczne podziękowania wędrują również do wszystkich, którzy pomagali przy organizacji imprezy.

 

Gra terenowa Droga do niepodległości oraz festyn rodzinny Sto lat, Polsko! to działania w ramach projektu Mamy wiele powodów do radości w setną rocznicę polskiej niepodległości finansowanych ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Bytowie.