Dzień Kaszubski-Farwë Kaszëb

4 czerwca cała społeczność szkolna z SP w Starkowie świętowała Dzień Kaszubski pn. Farwë Kaszëb. Był to najbardziej kolorowy dzień w minionym roku szkolnym. Cudowną zabawę rozpoczął festiwal kolorów. Następnie każda klasa wzięła udział w czterech konkurencjach, mianowicie: zagrała w siatkówkę balonami wypełnionymi wodą, sprawdziła swoje umiejętności fizyczne w parku linowym, wykonała zadania w zależności od wylosowanego koloru i narysowała na szkolnym chodniku wzory kaszubskiego haftu. Uśmiech, który gościł na twarzach uczestników zabawy, pozostanie na długo w pamięci, podobnie jak wiedza o barwach Kaszub, tj. o kolorze chabrowym, odzwierciedlającym piękne jeziora kaszubskie; niebieskim jak niebo nad Kaszubami; granatowym jak głębia morza; żółtym jak łany zbóż na polach; zielonym jak lasy pełne zwierza; czerwonym jak krew, którą Kaszuba gotów jest przelać za obronę ojczyzny i czarnym jak kaszubska ziemia na polu.