Aktywne Kaszuby IV

20 marca 2019r. uczniowie uczący się w naszej szkole języka kaszubskiego udali się na wycieczkę edukacyjną do Trójmiasta. Swą przygodę rozpoczęli od zwiedzania Akwarium Gdyńskiego, gdzie mieli okazję podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Po ciepłym posiłku udali się na zaproszenie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Stowarzyszenia Trefl Pomorze do gdańskiej Ergo Areny, żeby wraz z 7000 uczniów z Kaszub dopingować Treflowi Sopot w starciu ze Stelmetem Zielona Góra oraz uczcić wyróżnienie Alicji Pytlak w konkursie plastycznym „Kaszuby, tradycja, przyroda w twórczości Jana Trepczyka”.

Na kaszubski mecz została przygotowana wyjątkowa oprawa, a na kibiców czekało wiele atrakcji: stoiska twórców ludowych z przepięknym z kaszubskim rękodziełem: rzeźbami, haftami, burczybasami, diabelskimi skrzypcami czy ozdobami z papieru, występ orkiestry dętej z Przodkowa, liczne konkursy i nauka kibicowania również po kaszubsku. Kibice żółto-czarnych mogli wypróbować swoje gardła, bijąc rekordy głośności, na trybunach robiąc meksykańskie fale, wspólnie tworząc niesamowite kaszubskie spotkanie. Gorący doping od pierwszej do ostatniej minuty, wielkie emocje, wyrównany mecz – to był niezapomniany, koszykarski wieczór w Ergo Arenie. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!