Na ten dzień wszyscy czekali z utęsknieniem. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy naszym najmłodszym uczniom również należy się odpoczynek. Nadszedł dzień zakończenia roku szkolnego. Mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły Wójta Gminy Trzebielino Pana Tomasza Czechowskiego, który uczestniczył w oficjalnym wręczeniu świadectw i nagród klasom 0 – 3. Pani Dyrektor Beata Kiedrowska wygłosiła krótkie przemówienie, żegnając uczniów i rodziców i życząc wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Całą uroczystość wzbogacił występ naszych maluszków, którzy dzielnie przygotowywali się do  niego od kilku tygodni. Piękne piosenki, wierszyki i układy taneczne zachwyciły wszystkich zebranych i wprowadziły w wakacyjną atmosferę.

Wierzymy, że po dwóch miesiącach spotkamy się  wszyscy w tym samym gronie i przywitamy kolejny rok szkolny z uśmiechem na ustach.

22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie poczet sztandarowy składający się z uczniów klas drugich przejął sztandar od absolwentów gimnazjum, którzy przystąpili do ślubowania. Po ślubowaniu głos zabrała dyrektor szkoły- pani Beata Kiedrowska. Pani dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała za pracę wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a uczniom życzyła pogodnych i bezpiecznych wakacji. W dalszej kolejności głos zabrał wójt gminy Trzebielino-pan Tomasz Czechowski. Wójt wraz z przedstawicielem Rady Gminy-panem Markiem Wiśniewskim wręczył najlepszym uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum stypendia w wysokości 300 zł. Absolwentów naszego gimnazjum dodatkowo obdarował paszportami nastolatka.

Stypendium Wójta oraz Rady Gminy otrzymali:

1.Julia Batruch z kl. IV za średnią ocen 5,43;

2.Julia Żerebna z kl. VI za średnią ocen 5,43;

3.Sylwia Szewczyk z kl. VI za średnią ocen 5,08;

4.Michał Zacholski z kl. VI za średnią ocen 5,08;

5.Wiktoria Sztobnicka z kl. 2a gimnazjum za średnią ocen 5,29;

6.Róża Jazowska z kl. 3a gimnazjum za średnią ocen 5,20;

7.Aleksandra Czajkowska z kl. 3a gimnazjum za średnią ocen 5,05.

Po rozdaniu stypendiów do wręczenia świadectw z wyróżnieniem wraz z nagrodami przystąpiła pani dyrektor. W dalszej części podziękowała wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy przez cały rok z zaangażowaniem wspomagali funkcjonowanie naszej placówki.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w czasie której uczniowie klas drugich pożegnali swoich starszych kolegów. Na zakończenie absolwenci zaprezentowali przed wszystkimi zgromadzonymi na sali musical opowiadający o trzech latach, które spędzili w murach naszej szkoły. Finałowy występ Natalii Wieczorek, która zaśpiewała piosenkę „Alleluja” w wersji dla rodziców, rozczulił niemal wszystkich, nawet jej szkolnych kolegów. Na szczęście wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że życie składa się z powitań i pożegnań i jeśli nawet dziś się rozstaliśmy, to po wakacjach znów się spotkamy. Natomiast absolwenci zawsze są w naszej szkole mile widziani i będą mogli nas odwiedzać, kiedy tylko zechcą.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym ;-)