W dniu 8 marca 2018 roku dzieci z klas od IV do VII włącznie, ze Szkoły Podstawowej w Starkowie, pod opieką dwóch nauczycielek p. Katarzyny Orbik– Balcerzak i p. Emilii Juchniewicz wyjechały do Multikina do Słupska na film ,,Cudowny chłopak’’. Wszystkie klasy o godzinie 9.00, a więc po pierwszej godzinie lekcyjnej, zebrały się przed budynkiem szkoły, aby wyruszyć na seans. Wszyscy stawili się punktualnie. Przed godziną 10.00 dzieci wraz z opiekunkami przyjechały pod słupskie Multikino.

W sali kinowej dzieci wraz z opiekunkami zajęły wygodne miejsca i czekały na projekcję filmu. Seans rozpoczynał się o 10.30, poprzedzony był krótką prelekcją na temat tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i różnych form dyskryminacji. ,,Cudowny chłopak’’ to piękny i poruszający film. Opowiada o zmaganiach szkolnych, głównego bohatera Auggiego, walce z dyskryminacją i akceptacją. Auggi to chłopiec, który różni się wyglądem od swoich rówieśników. Choroba genetyczna spowodowała lekką deformację twarzy bohatera w związku z czym, każdy dzień w szkole był dla chłopca wyzwaniem.

W czasie seansu panowała na sali cisza i zainteresowanie fabułą filmu. Od czasu do czasu dało się słyszeć z sali, to śmiech dzieci, to ciche szlochanie. Bohater i jego najbliżsi wywarli na wszystkich ogromne wrażenie W drodze powrotnej z kina trwały dyskusje na temat „Cudownego chłopaka”. Film nakłonił każdego do myślenia. Uczniowie przekonali się, że nie warto polegać na pozorach.