6 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły objęci nauczaniem języka kaszubskiego udali się na zajęcia edukacyjne do malowniczo usytuowanej leśniczówki w Wiatrołomie. Zajęcia poprowadził pracownik Nadleśnictwa w Trzebielinie
p. Krzysztof Połczyński. Uczniowie klas I-III SP poznawali uroki otaczającej nas przyrody. Najpierw wyszukiwali
w przepięknym parku wskazanych przez prowadzącego elementów fauny
i flory naszych lasów, a następnie odpowiadali na pytania związane ze zwierzętami żyjącymi w lasach. Ze wszystkimi zadaniami nasi najmłodsi poradzili sobie doskonale. Uczniowie klas IV-VI wyszukiwali w parku tropy zwierząt,
a następnie rozwiązywali łamigłówkę dotyczącą drewnianych przedmiotów. Oni również potrafili sprostać wszystkim stawianym im wymaganiom. Gimnazjaliści nie byli gorsi od swoich młodszych kolegów i równie wyśmienicie rozwiązywali przydzielone im zadania związane z rozpoznawaniem gatunków drzew.

W nagrodę za wytrwałą pracę i zaangażowanie uczniowie zostali obdarowani przez prowadzącego zajęcia nagrodami rzeczowymi. Na koniec spotkania uczniowie zasiedli wspólnie przy ognisku, aby posilić się po wyczerpującej pracy.
Po powrocie do szkoły wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że edukacja w terenie jest o wiele bardziej efektywna niż tradycyjne siedzenie w ławkach. Wraz z nauczycielką języka kaszubskiego planują już następne zajęcia wyjazdowe.

Opracowała: Anna Kowalczyk