II Międzyszkolne Warsztaty z Animacji Poklatkowej

3. lutego 2018 r., kiedy większość dzieci błogo odpoczywała w swoich domach, korzystając z ferii zimowych, troje uczniów zdecydowało się wziąć udział w II Międzyszkolnych Warsztatach z Animacji Poklatkowej. Do śmiałków, którzy rozpoczęli swą przygodę z filmem, należeli: Julia Batruch z klasy 4 SP, Zuzanna Pirowicz z klasy 5 SP oraz Szymon Beger z klasy 4 SP. Warsztaty zorganizował w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu Pan Krzysztof Fortuna- Lider Bałtyckiej Grupy Filmowej współpracującej z Filmoteką Szkolną. Na zajęcia z animacji poklatkowej przybyli uczniowie z 8 szkół dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na wstępie prowadzący zapoznał uczniów z teorią z zakresu animacji poklatkowej i zaprezentował animacje powstałe w czasie pierwszej edycji warsztatów. Następnie pozostawił uczniom chwilę na wybór tematu i techniki wykonania animacji. Kiedy uczniowie otrzymali już niezbędne materiały, zabrali się do przyjemnej, aczkolwiek bardzo żmudnej i trudnej pracy. Po zrobieniu setek zdjęć pozostał czas na montaż materiału i udźwiękowienie. Ponieważ warsztaty trwały kilka godzin, znalazła się także przerwa na smaczną pizzę. Na zakończenie spotkania wszystkie grupy uczestniczące w warsztatach zasiadły wygodnie w szkolnej sali kinowej, aby wspólnie obejrzeć wyniki swojej pracy. Organizator uhonorował starania wszystkich uczestników, wręczając każdemu drobne upominki wraz z certyfikatami udziału w warsztatach. Nasi podopieczni wrócili do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń i zarażeni pracą z filmem.

Gratulujemy zaangażowania i liczymy na efekty waszej pasji

Opiekunki projektu: Anna Kowalczyk, Monika Czykier-Sokołowska oraz Magdalena Jedlińska