W ramach Tygodnia Książki Prasy ( 11.06 – 15.06.2018r.) odbyło się w naszej szkole mnóstwo akcji czytelniczych. Najmłodsi uczniowie mogli korzystać z kącika czytelniczego i oglądać wystawę złożoną z ciekawych artykułów, gier i zabaw umieszczonych

w gazetkach. Starsze klasy miały okazję wziąć udział w konkursie detektywistycznym, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ramach Tygodnia Książki i Prasy zorganizowano również Dzień Bajek,  który skierowany był w stronę najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie całego tygodnia czytelniczego odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: Dzień Poezji Czytanej, w którym wzięli udział uczniowie z każdej kategorii wiekowej. W tym dniu nastąpiło również podsumowanie kilkumiesięcznego projektu czytelniczego i wręczenie nagród wszystkim uczniom, którzy angażowali się w poszczególne działania promujące czytelnictwo.

Wierzymy, że wśród całej społeczności szkolnej jest wielu uczniów, dla których książka jest prawdziwym darem i zapewne potwierdzą oni słowa słynnej pisarki Marii Dąbrowskiej:

Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.