Akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 go Maja 1791 r.

W czwartek 26 IV 2018 r. w Naszej Szkole odbyła się akademia z okazji 227 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Zanim uczniowie – aktorzy pokazali przedstawienie, uroczyście wprowadzono Sztandar. Było to na górnym holu. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści z powagą odśpiewali Hymn Państwowy. Po tym ważnym zdarzeniu, rozpoczął się montaż słowno – muzyczny. Uczniowie przypomnieli ważne momenty z historii Polski mówiące
o wydarzeniach związanych z uchwaleniem pierwszej polskiej Ustawy Zasadniczej. Przy dźwiękach „Hymnu Konstytucji 3 Maja”, z entuzjazmem odczytali prawa, jakie uchwalono w Konstytucji majowej. Na zakończenie uczennica kl. VI – Julia Żerebna, zaśpiewała: „Witaj Majowa Jutrzenko”. Akompaniował jej na pianinie elektronicznym – Mariusz Bartczak, nauczyciel historii. Po Julii wystąpiła Natalia Wieczorek, uczennica kl. III a GIM. Natalia zaśpiewała: „Rotę” z gotowym podkładem.

W akademii udział wzięli uczniowie i uczennice :

1.      Zuzia Pirowicz, kl. V.

2.      Dominika Jazowska, kl. V.

3.      Zuzia Wrycza, kl. V.

4.      Julia Batruch, kl. IV.

5.      Michał Zacholski, kl. IV.

6.      Sylwia Szewczyk, kl. VI.

7.      Julia Żerebna, kl. VI.

Uczniów do akademii przygotowała Pani Emilia Juchniewicz, nauczyciela języka polskiego. Serdecznie dziękujemy!

Tekst – Mariusz Bartczak
Fot. Ola Czajkowska, kl. III a. GIM.