WYCIECZKA DO BUNKRÓW

BATERII BLUCHERA

Dnia 14 czerwca 2018 r. klasa 2b i kilka osób z 2a wyruszyło na wycieczkę  do Ustki. Na początku w planie było zwiedzanie bunkrów Bluchera w Ustce oczywiście z przewodnikiem, który bardzo interesująco opowiadał historię tego miejsca. Bunkry Baterii Blüchera zbudowało hitlerowskie lotnictwo – Luftwaffe – jako tajny obiekt na wydmach nad Bałtykiem, przy ujściu rzeki Słupi. Jej patronem został pruski feldmarszałek, książę Gerhard Leberecht von Blücher (1742-1819) Bunkry Bluchera  to pozostałość po wielkiej hitlerowskiej inwestycji, bo Ustka według planów Hitlera miała stać się nowoczesnym portem, drugą Gdynią i zarazem prawdziwą wojenną twierdzą. W bunkrze uczniowie  obejrzeli film o największej tragedii morskiej, która zdarzyła się niedaleko Ustki pod koniec II Wojny Światowej , czyli o zatonięciu storpedowanego MS Wilhelma Gustloffa. Dodatkową atrakcją było strzelanie z replik broni historycznej  ASG oraz turniej łuczniczy. Z naszej grupy najlepszym łucznikiem został Krzysztof Nowak z kl. 2a, druga była Ewelina Piekarska z klasy 2b, a na trzecim miejscu był Przemek Szczęsny z kl.2b. Uczniowie otrzymali drobne upominki. Potem poszliśmy na spacer  nad morze i na ustecką promenadę na lody. Na zakończenie byliśmy w mulikinie na filmie: „Jurassic World”.

Izabela Łazuga