Uczniowie naszej szkoły 23 września w ramach programu Bałtyckiej Grupy Edukacyjnej Filmoteki Szkolnej uczestniczyli w Filmowej Grze Miejskiej zorganizowanej przez zaprzyjaźniony Zespół Szkół Nr 2 w Starym Jarosławiu.

Filmowa Gra Miejska – cóż to takiego? A więc jest to spacer po mieście śladami niezapomnianych filmów. Uczestnicy gry mają okazję do przypomnienia sobie filmowych sloganów, legendarnych bohaterów oraz ulubionych aktorów. Gra jest doskonałą okazją do przyjrzenia się filmowym hitom oraz produkcjom mniej znanym.
Nie trzeba znać się na filmie, żeby wziąć udział w grze. Wystarczy pozytywne nastawienie oraz chęć do przeżycia filmowej przygody. Na każdym punkcie znajdują się wskazówki, które pomogą rozwiązać zadanie. Najważniejsza i tak jest dobra zabawa!

Gry organizowane są w wielu miejscach Polski pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Jadąc zastanawialiśmy się co będziemy robić, czy to nas zainteresuje, czy nie będziemy się nudzić….  Nasze obawy okazały się  jednak nieuzasadnione – było naprawdę niesamowicie!

Zabawa kręciła się wokół filmów Juliusza Machulskiego:

1. Seksmisja

2. Kiler

3. Vabank

4. Vabank II czyli riposta

5. Kołysanka

6. Kingsajz

Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Anna Pokłosiewicz filmoznawczyni z Warszawy, która poprowadziła dla nas warsztaty i ukazała nam tajniki organizacji Gier Filmowych.

Zostaliśmy podzieleni na grupy i otrzymaliśmy zadania, każdej z grup przydzielono jeden film, na podstawie którego należało przygotować zadania dla pozostałych.

Trzeba przyznać, że każdy zespół pokazał nie lada inwencję twórczą….

Następnie pojechaliśmy do Darłówka, gdzie przy pięknej pogodzie, w towarzystwie szumu morza rozegraliśmy przygotowaną przez nas wszystkich Filmową Grę Miejską.

Niby ….nie było ważne, która grupa zwycięży (istotne było poprawne wykonanie wszystkich zadań) jednak duch rywalizacji nie spał i każdy z nas chciał być pierwszy;)

Nasze spotkanie zakończyło się podsumowaniem, wręczeniem wszystkim uczestnikom nagród i dyplomów. Odbyło się to w pięknej scenerii w szkolnym ogródku w Starym Jarosławiu . Oczywiście organizatorzy zadbali również o nasze podniebienia, był grill z kiełbaskami i pyszną kaszanką.

Nasze gimnazjum reprezentowało 10 uczniów klas trzecich i pierwszych, a mianowicie:

Alina Sieklucka, Marta Kiedrowska, Barbara Jedlecka, Piotr Zacholski, Jędrzej Zasada, Ewelina Piekarska, Julia Dawidowicz, Kacper Szmejda, Wiktoria Stobnicka i Martyna Warsińska

Opiekunami były panie: Katarzyna Wirkus i Małgorzata Zacholska.

Dziękujemy organizatorom, a w szczególności panu Krzysztofowi Fortunie, który jest założycielem i pomysłodawcą Bałtyckiej Grupy Edukacyjnej Filmoteki Szkolnej.

Tekst:  Małgorzata Zacholska