Wycieczka klasy III a. Zakopane. 08 I do 13 I 2017 r.

Dnia 8 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Zakopanego. Tego dnia, w niedzielę,  spotkaliśmy się na peronie w Słupsku i rozpoczęliśmy przygodę. Pociągiem dojechaliśmy do Gdańska, a następnie do Zakopanego. Po drodze nie stroniliśmy od żartów. Po długiej podróży znajdowaliśmy się już w schronisku Szarotka w Zakopanem. Tego samego dnia atrakcją był dla nas Aquapark znajdujący się niedaleko naszego schroniska. Świętnie się w nim bawiliśmy. Porę obiadową spędziliśmy na Krupówkach. Kolejny dzień, czyli wtorek, był dla nas najbardziej ekscytującym dniem, ponieważ wybraliśmy się na narty. Każdemu z nas udało się nauczyć jeździć, mimo że nie było łatwo (i miękko ). :) Wieczorem odwiedziliśmy Centralny Ośrodek Sportu i zrelaksowaliśmy się jeżdżąc na łyżwach. Następny dzień był bardzo "na sportowo". Przeszliśmy 18 km zdobywając Morskie Oko. W czasie wyprawy nie trudno było o upadek. Mieliśmy ubaw po pachy! Aby umilić wieczór damska część wycieczki odwiedziła kawiarnię "Samanta". Nie obeszło się także bez pizzy na kolację. To był męczący dzień. Ostatnie popołudnie w Zakopanem spędziliśmy wjeżdżając wyciągiem na Wielką Krokiew, kupując pamiątki na Gubałówce i spacerując po Krupówkach. Po powrocie do Szarotki oczekiwaliśmy na wieczór, aby odjechać pociągiem do naszych domów. Na wycieczce spędziliśmy wspaniałe chwile razem, odpoczęliśmy i poznaliśmy wiele ciekawych miejsc. Dziękujemy bardzo opiekunom za mile spędzony czas przez te 5 dni.

Tekst – Tomasz Czapiewski

Fot. M. Bartczak