Teatr Młodego Pokolenia

26 października 2016 roku sala gimnastyczna w naszej szkole zamieniła się w scenę dla aktorów Teatru Młodego Pokolenia, który wystawił sztukę Moliera pt. „Skąpiec” oraz w widownię dla naszych uczniów.

Głównym bohaterem był Harpagon – tytułowy Skąpiec- który pragnął, aby małżeństwo jego dzieci przyniosło mu korzyści materialne. Kolejne sceny podkreślały coraz wyraźniej, jak wielkim był dusigroszem. Nie chciał dzielić się swoim majątkiem, nawet z własnymi dziećmi. W końcu Kleant ukradł ojcu lokatę, doprowadzając go do ogromnej rozpaczy. Harpagon posądzał o kradzież swoich oszczędności każdego, kto stanął mu na drodze.

Gimnazjaliści nagrodzili aktorów głośnymi brawami. Każdy z nas z ogromną przyjemnością i zainteresowaniem obejrzał tę unowocześnioną
i niezwykle zabawną
 wersję barokowej komedii Moliera. W inscenizacji pojawiło się wiele humorystycznych momentów i śmiesznych dialogów. Akcja spektaklu była żywa i dynamiczna. Na uznanie zasługiwała również profesjonalna gra aktorów. Przedstawienie miało charakter ponadczasowy, ponieważ molierowski  SKĄPIEC doskonale pasuje do współczesnego świata, w którym nie brakuje ludzi ceniących pieniądze ponad inne wartości.