II POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY W BYTOWIE

Nasi trzecioklasiści w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia, dlatego 24 marca 2017r uczestniczyliśmy w II Powiatowych Targach Edukacji i Pracy pod hasłem: „Zaplanuj swoją przyszłość” w Bytowie.   Podczas targów uczniowie mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z oferta edukacyjną szkół

ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego oraz z ofertą lokalnego rynku pracy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały się lokalne firmy, które przedstawiały propozycje zawodów potrzebnych w   ich branży . Dodatkowo, chcąc w pełni wykorzystać przyjazd uczniów na targi zorganizowano Dni Otwarte w każdej z bytowskich szkół ponadgimnazjalnych. Skorzystaliśmy z zaproszeń tych szkół. Uczniowie poznali tok nauczania w Technikum ekonomicznym oraz w liceum ogólnokształcącym. Na koniec naszej wizyty w Bytowie zwiedziliśmy firmę POLMOR, która jest producentem konstrukcji oraz komponentów dla przemysłu  kolejowego i maszynowego ze stali węglowej, nierdzewnej oraz aluminium. Uczniowie poznali rożne stanowiska pracy w procesie całej produkcji.

Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie

77-235 Trzebielino