Docenili nas – głośno o nas na Facebooku – miłe słowa o Gimnazjum w Starkowie.

 

16 listopada wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Hospital Escape Room w Słupsku, który od dawna budził nasze ogromne zainteresowanie.

Jest to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Wrażenie przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia. Sprzed ekranów monitora wprowadzeni zostaliśmy w zadymiony korytarz, a następnie pokój i usłyszeliśmy przeraźliwy odgłos zamykanych drzwi. Początkowo byliśmy bardzo zdezorientowani. Wokół nas znajdowało się mnóstwo kłódek, sejfów i zagadek, które musieliśmy odnaleźć i rozwikłać, aby wydostać się z pokoju. Wszystkiemu nieubłagalnie towarzyszył upływający czas. Mieliśmy zaledwie 60 min na powiązanie ze sobą mnóstwa cyfr, liter, symboli i rysunków. Układaliśmy kody, a następnie poszukiwaliśmy sejfu bądź kłódki, do którego by pasowały. Czas był naszym największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości. Wykazaliśmy się pełnym zaangażowaniem i pomysłem.

Walczyliśmy do ostatnich sekund, aż wreszcie udało nam się otworzyć ostatni sejf z kluczem do drzwi. Pełni dumy opuściliśmy pokój Podróżnika.

 

Jeszcze tam wrócimy!