Dnia 4 października 2016r. odbył się apel promujący czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie teatralne pod tytułem "Czytam, bo lubię". Uczniowie szkoły zachęcali do czytania książek i odkrywania ich "tajemnic", przekonywali o korzyściach płynących z obcowania z książką.

Projekt "Czytam, bo lubię"

Przeznaczony dla uczniów Gimnazjum w Starkowie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej.

O korzyściach płynących z obcowania z książką trzeba przekonywać nieustannie młodych ludzi, którzy nie postrzegają czytania książek jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu.

Wybierając to, co łatwiejsze - oglądanie telewizji, gry komputerowe a lektura kojarzy im się z przykrym obowiązkiem.

Działania podjęte w ramach projektu mają za zadanie uświadomienie młodym ludziom korzyści płynących z czytania (pobudzanie wyobraźni, bogacenie słownictwa, ułatwienie poprawnego pisania, zdobywanie wiedzy o świecie i sobie samym, przeżycia estetyczne i moralne), ale przede wszystkim rozbudzenie zamiłowania do czytania. Najważniejszym założeniem jest więc nienarzucanie lektur młodym ludziom - to oni sami, kierując się własnym upodobaniem, mogą wybierać książki, dzięki którym zaistnieją w konkursach, a więc w formie, która zachęca do zaangażowania i jest lubiana przez młodzież.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
NA NAJCIEKAWSZĄ ILUSTRACJĘ OKŁADKI DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI

W  ramach projektu: „Czytam ,bo lubię” został zorganizowany konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację okładki do ulubionej książki, lektury szkolnej. Na  zajęciach plastycznych w klasach drugich i trzecich uczniowie, wybraną przez siebie techniką tworzyli ciekawe prace. Do konkursu zakwalifikowało się 11 prac. Uczniowie, których prace zostały wybrane to: Olga Dawidowicz, Lena Świderska, Róża Jazowska, Grzegorz Bartochowski,  Barbara Jedlecka, Weronika Góral, Zuzanna Biniek, Piotr Pacholski, Michał Dawidowicz, Alina Sieklucka, Wiktoria Gawenda. Komisja konkursowa wybrała cztery najciekawsze prace.
I miejsce zajęła Zuzanna Biniek z klasy IIIb,
II miejsce  przypadło Alinie Siekluckiej
z klasy IIIa oraz Oldze Dawidowicz z klasy IIb,

III miejsce zajęła Weronika Góral z klasy IIIb.

UCZNIOWIE CZYTAJĄ DZIECIOM

W dniu 07.03.2017r. uczennice z naszego gimnazjum Alina Sieklucka oraz Marta Kiedrowska z klasy III a wzięły udział w „Propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym”. Uczennice przebrane w postacie z bajek, w Punkcie Przedszkolnym w Trzebielinie, przeniosły dzieci w świat Krasnoludków, czytając im bajkę pt. Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”. Gimnazjalistki po przeczytaniu bajki, zachęciły przedszkolaków do zaśpiewania piosenki „My jesteśmy Krasnoludki”, przygrywając na gitarze. Przedszkolaki aktywnie zaangażowały się w przygotowany przez gimnazjalistki program propagujący czytelnictwo. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz kolorowanki przedstawiające codzienne, bajkowe życie Krasnoludków.

Serdecznie dziękujemy, za umożliwienie propagowania czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebielinie pani Grażynie Pszenicznej oraz pani Jagodzie Krężel- wychowawczyni wspaniałych przedszkolaków.

Bijemy rekordy w czytaniu

W  ramach projektu: „Czytam, bo lubię” został zorganizowany konkurs "Bijemy rekordy w czytaniu".
Brane było pod uwagę: płynność w czytaniu, bezbłędność, interpretacja, udział całej klasy, czas.

Klasy, które zwyciężyły

• klasa Ib
  • Klasa IIa
  • Klasa IIIa

Wyróżnienia w każdej klasie otrzymali następujący uczniowie:

• klasa Ia Wiktoria Sztobnicka
  • klasa Ib Dominik Lorek
  • klasa IIa Aleksandra grabowska
  • klasa IIb Lena Świderska
  • klasa IIIa Wiktoria Podolska
  • Klasa IIIb Weronika Góral.

KONKURS CZYTELNICZY