Akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 go Maja 1791 r.

W piątek 28 IV 2017 r. w Naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Zanim uczniowie – aktorzy pokazali przedstawienie, uroczyście wprowadzono Sztandar. Było to na górnym holu. Wszyscy uczniowie gimnazjum z powagą odśpiewali Hymn Państwowy. Po tym ważnym zdarzeniu, rozpoczął się montaż słowno – muzyczny. Na początek zabrzmiał utwór Felixa Mendelssohna: „The Hebrides (Fingals Cave). Uczniowie przypomnieli ważne momenty z historii Polski mówiące o wydarzeniach związanych z uchwaleniem pierwszej polskiej Ustawy Zasadniczej. Przy dźwiękach werbla, z entuzjazmem odczytali prawa, jakie uchwalono w Konstytucji majowej. Na zakończenie uczennica kl. I a – Martyna Warsińska, zaśpiewała: „Witaj Majowa Jutrzenko”.

W akademii wykorzystano utwory:

1.   The Hebrides (Fingals Cave). Z płyty: Mendelssohn: “Violin Concerto”. Utwór nr 1.

2.   Hymn do miłości ojczyzny. Z płyty: Muzyka świata: „Polska”. Płyta 2. Utwór nr 7.

3.   Symphony No. 4 in A major – „Italian”. Z płyty: Mendelssohn: “Violin Concerto”. Utwór nr 5.

• Dobór utworów: Mariusz Bartczak
  • Zgranie: Jarosław Wasyluk.

W akademii udział wzięli uczniowie i uczennice kl. I a:

1.   Wiktoria Sztobnicka – uczeń 1.

2.   Martyna Warsińska – Uczeń 2, 5 oraz śpiew.

3.   Martyna Talko – uczeń 3.

4.   Jędrzej Zasada – uczeń 4.

5.   Paweł Rubin – werbel.

Próby do akademii prowadził – Mariusz Bartczak. Nauczyciel, serdecznie dziękuje uczniom za trud, jak włożyli w przygotowanie tegoż montażu słowno – muzycznego.

Tekst – Mariusz Bartczak

Fot. Ola Dawidowicz, kl. II b oraz Marta Łacheta, kl. II b