Święto Niepodległości

Dzień Niepodległości obchodziliśmy w Naszej szkole w czwartek, 10 XI 2016 r. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się około godz. 11. Na początku uroczystą przysięgę złożyli uczniowie klas pierwszych. Po ich ślubowaniu na scenie pojawiły się cztery uczennice z ogromną flagą. Zabrzmiała muzyka, a dziewczyny zaprezentowały: „Taniec z Flagą”. Wstęp był z jednej strony bardzo efektowny, a z drugiej ukazywał szacunek dla Flagi jako Naszego symbolu narodowego. Ten niecodzienny taniec przygotowała Pani Monika Czykier-Sokołowska. Po nim rozpoczęła się akademia. Uczniowie w niej występujący, ukazali m.in. jak ważne w dziejach Polski były powstania narodowe: kościuszkowskie – 1794 oraz listopadowe – 1830. Podkreślili też jak istotny jest Nasz Język Polski. Akademia bardzo podobała się społeczności szkolnej. Zaangażowało się
w nią bardzo wielu uczniów z kl. III b i III a. Przygotowała ich Pani Barbara Borej. Utwory do przedstawienia wybrał Pan Mariusz Bartczak.
Po występie na scenę wyszły uczennice z zespołu wokalno-instrumentalnego. Z towarzyszeniem dwóch gitar akustycznych oraz pianina
z keyboardu, zaśpiewały i zagrały dwa utwory:

1.   „Rozkwitały pąki białych róż”

2.   „Wolność” zespołu Chłopcy z placu broni.

Już około godz. 14, uczniowie, którzy występowali w akademii oraz tańcu z flagą, udali się wraz z nauczycielami do Trzebielina na Salę Widowiskową. Tam, pod kierunkiem Pani Barbary Borej i Pani Moniki Czykier-Sokołowskiej, robili próby by dobrze powtórzyć swoje występy. Mieli pokazać je społeczności gminy Trzebielino. O godz. 17 rozpoczęła się impreza Niepodległościowa. Na początku Pani Alicja Kisielewska wraz z Panem Mariuszem Bartczakiem przywitali zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na świętowanie Dnia Niepodległości. Opowiedzieli o ważności tego Święta i przedstawili kolejność występów. Rozpoczęły uczennice wykonujące „Taniec z Flagą”. Po nich pojawili się na scenie uczniowie kl. III b oraz III a i przedstawili akademię. Po występach na scenie, ludzie na widowni zaczęli śpiewać patriotyczne pieśni: m.in.:

„Legiony”

„Rozkwitały pąki białych róż”

„O mój rozmarynie”

To było karaoke. Słowa, wraz z zaznaczeniami, wyświetlały się na przygotowanej wcześniej planszy. Publiczności w śpiewaniu pomagał Pan Mariusz Bartczak i dwie uczennice: Natalia Wieczorek i Alina Sieklucka. Ludzie zgromadzeni w Sali bardzo chętnie śpiewali te utwory.
O znakomite, jak zawsze, nagłośnienie, zadbał w szkole i na Sali Widowiskowej, Pan Jarosław Wasyluk. Po śpiewach, Pani Krystyna Podraża, zaprosiła wszystkich na poczęstunek – rogaliki, herbata, kawa.

Serdecznie dziękujemy szczególnie uczniom kl. III b oraz III a za trud, jaki włożyli w przygotowanie akademii. Dziękujemy dziewczyną, które tańczyły z flagą. Dziękujemy także zespołowi wokalno-instrumentalnemu.

Tekst – M. Bartczak

Fot. Olga Dawidowicz (II b) oraz M. B.