TARGI  EDUKACYJNE – „ TWÓJ  WYBÓR,  TWOJA  DECYZJA”

Nadszedł czas na wybór nowej szkoły. Być może jest to pierwsza samodzielna i trudna  decyzja jaką muszą podjąć uczniowie klas trzecich gimnazjum. Jaką szkołę mam wybrać: liceum czy technikum? Co powiedzą rodzice, znajomi? Czym mam się kierować przy wyborze nowej szkoły? To pytania, jakie towarzyszą naszym uczniom przy podejmowaniu decyzji, która nie zawsze jest prosta. Szkoła ponadgimnazjalna, to miejsce, w którym młody człowiek będzie przygotowywał się do dalszej drogi kształcenia lub do praktycznej nauki zawodu. Aby decyzja o wyborze szkoły, zawodu była trafna, uczeń musi zostać odpowiednio przygotowany do jej podjęcia. Dlatego 22 kwietnia 2016r. jak co roku  w sali wiejskiej w Starkowie zostały zorganizowane targi edukacyjne  pod hasłem:
„Twój wybór, twoja decyzja”
podczas których młodzieży zaprezentowały się szkoły ponadgimnazjalne  ze Słupska, Miastka Warcina i Białego Boru.
Po zakończeniu prezentacji szkół , uczniowie mogli podejść do stoiska każdej szkoły, zadać dodatkowe pytania, wziąć ulotkę, a przede wszystkim porozmawiać
z naszymi absolwentami, którzy aktualnie uczą się w danych szkołach. Targi Edukacyjne organizowane w Starkowie już od kilku lat ułatwiają naszym gimnazjalistom dokonać dobrego wyboru dalszej drogi edukacji.

Izabela Łazuga – doradca zawodowy