Warsztaty ekologiczne dla gimnazjalistów

17 września gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach ekologicznych połączonych z akcją Sprzątania Świata. Współorganizatorami tego przedsięwzięcia było Gimnazjum w Starkowie oraz Nadleśnictwo Trzebielino. O godzinie 10 00 pracownik nadleśnictwa, pan Krzysztof Połczynski, wygłosił krótką prelekcję o zasadach zachowania się w lesie oraz segregacji śmieci, po czym gimnazjaliści udali się do lokalnego rezerwatu przyrody. Podczas spaceru uczniowie zbierali rozrzucone przy drodze śmieci i zapoznawali się z pięknem naszych lokalnych terenów. Spacer zakończył się na placu zabaw w Zielinie, gdzie na uczniów czekało już rozpalone ognisko, przy którym gimnazjaliści piekli kiełbaski. Kiedy już się posilili, pracownik nadleśnictwa przeprowadził kilka konkursów z nagrodami. Młodzież chętnie brała w nich udział. Podczas wykonywania zadań dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o lesie i ekologii. Gimnazjaliści wzbogaceni o cenną wiedzę na temat ekologicznych aspektów naszego regionu powrócili do domów, aby poznane zasady wcielać w życie i dawać przykład innym.