Różowa wstążeczka

 

 

 

         Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w promowaniu zdrowego stylu życia. Rokrocznie organizowana jest impreza pod hasłem „Różowa wstążeczka”, mająca uświadomić nawet tych najmłodszych, jak ważna jest profilaktyka raka piersi. W  roku szkolnym  2015/2016 profilaktyką raka piersi zainteresowały się uczennice klas drugich i pod opieką nauczycielki Izabeli Czyż wykonały projekt edukacyjny „Różowa wstążeczka – jak ważna jest profilaktyka?” 

Rak wcześnie wykryty jest w 100% wyleczalny – takie hasła niemal codziennie słyszymy w wielu spotach telewizyjnych i radiowych.
Ale na co trzeba zwrócić uwagę? Nam, młodym ludziom, wydaje się, że choroba nowotworowa nas nie dotyczy, lecz gdy się nad tym zastanowimy, to praktycznie każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę bliską, która zmaga się bądź zmagała się z tą chorobą. Projekt ten miał na celu zwrócenie uwagi uczniów naszego gimnazjum oraz szerszej społeczności na potrzebę dbania o swoje zdrowie. Dziewczęta: Alina, Marta, Ola i Wiktoria wykonały gazetkę informacyjną, którą umieściły w szkole i w Bibliotece Gminnej
w Trzebielinie przed Dniem Kobiet.

 Na gazetce widniały wizerunki sławnych kobiet, młodych i starszych, które zwyciężyły raka piersi. Dziewczyny umieściły tam również informację, gdzie i kiedy można wykonać darmowe badania mammograficzne. W szkole 8 marca przypinane były wszystkim różowe wstążeczki. Zadaniem wszystkich uczniów było zanieść informację o profilaktyce raka piersi do domów, powiedzieć swoim mamom, babciom, ciociom, aby zadbały o swoje zdrowie i  badały się przynajmniej raz w roku.