Przedstawienie adwentowe

22 grudnia odbył się w naszej szkole apel, na którym utalentowani artystycznie uczniowie zaprezentowali przedstawienie adwentowe. Za pomocą krótkich scenek fabularnych uczniowie przedstawili nam wojnę złych i dobrych sił, które toczą bój o duszę ludzką przed Świętami Bożego Narodzenia. Złe moce powodują, że ludzie bardziej skupiają się na prezentach i ozdobach zamiast na istocie, czyli narodzinach Syna Bożego, który przyszedł na Ziemię, aby zbawić świat. Na szczęście w opowieści gimnazjalistów to aniołowie zwyciężyli i przypomnieli ludziom, co w tych świętach jest najważniejsze.

W przedstawieniu udział wzięli:

• Aniołowie: Alina Sieklucka, Iga Kochel, Wiktoria Podolska, Izabela Perzyńska i Barbara Jedlecka.
  • Diabły: Daria Welzandt, Piotr Zacholski, Zuzanna Biniek.
  • Rodzina: Maja Krefta (mama), Damian Gadomski (tata), Marta Kiedrowska (córka), Kacper Biniek (synek).
  • Mikołaj: Aleksandra Kruk.
  • Narratorzy: Weronika Beger i Weronika Grzegorzak.

Opiekunką grupy była pani Anna Kowalczyk.