KOSZYKARZE  Z  GIMNAZJUM W STARKOWIE  GÓRĄ!

W ubiegły czwartek 21.04.2016 na hali OSIR w Miastku odbyły się półfinały wojewódzkie w gimnazjadzie w piłce koszykowej dziewcząt. Do tych rozgrywek zakwalifikowały się 4  drużyny (Starkowo, Słupsk, Kobylnica, Debrzno). Po zaciętych meczach na pierwszym miejscu uplasowały się dziewczęta z UKS ,,Gladiator ’’ z Gimnazjum w  Starkowie. Brawo dla Gladiatorek i ich trenera! Wierzymy, że dzielnie będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim.

UKS ,,Gladiator” działa przy małym gimnazjum liczącym ok. 100 uczniów. Trenerem drużyny dziewcząt i chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego – pan Tomasz Kubiak. Grupa dziewcząt już jest w ścisłym finale wojewódzkim, a grupa chłopców już wkrótce jako mistrz powiatu będzie walczyć o miejsce w ścisłym finale. Jako mała szkoła wiemy, że musimy trenować  z pełnym poświęceniem i oddaniem, żeby dorównać większym ośrodkom,  które maja więcej dzieci, dysponują lepszą bazą i potężniejszymi środkami finansowymi”-  przyznaje Tomasz Kubiak trener Gladiatora.

Drużyna dziewcząt z UKS „Gladiator” bierze także udział w Lidze Międzywojewódzkiej, gdzie w pokonanym polu zostawiły już drużyny ze Słupska, Koszalina, Kołobrzegu czy Lęborka. Trenują na małej sali gimnastycznej, gdzie starają się każdego dnia udowadniać sobie, że mogą rywalizować z każdym jeśli dadzą z siebie 100%. Jako zespół starają się być ze sobą nie tylko podczas meczów czy treningów. Wspólnie spędzają czas realizując ciekawe wydarzenia klubowe. Przeprowadzili akcję całonocnego czytania, byli na koncercie  Hip-Hopu, bawili się w czasie półkolonii letnich. Dodatkowo  klub  współuczestniczył w organizacji  chrześcijańskiej Akcji – Gwiazdkowa Niespodzianka, gdzie 70 dzieci z Gminy Trzebielino otrzymało paczki, w tym koszykarze. Jako klub korzystają ze wsparcia finansowego z UG w Trzebielinie, który zapewnia  transport na mecze.

Chcemy docierać do młodych ludzi i poprzez  sport kształtować  ich charaktery, rozwijać talenty i pokazywać, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to można to osiągnąć. Cechą, która wyróżnia nas spośród innych zespołów jest to, że przed każdym meczem modlimy się i wierzymy, że oprócz naszego wysiłku na treningach, możemy liczyć na pomoc i błogosławieństwo przyjaciela z góry.

Wywiad z Mają Krefta- kapitanem drużyny dziewcząt, członkiem UKS Gladiator,
uczennicą III klasy Gimnazjum w Starkowie.

•  Jesteście pierwszą drużyną dziewcząt w historii tej szkoły, której udało się zdobyć tytuł Mistrza Powiatu. Jak tego dokonałyście?
  • Tytuł Mistrza Powiatu, to uwieńczenie naszych męczących treningów i zaangażowania w życie i aktywne działanie naszego klubu sportowego. Niewątpliwie wielką rolę odegrał nasz trener, który w chwilach zwątpienia, potrafił nas zmotywować i przypomnieć, że możemy osiągnąć to, w co wierzymy. Każda porażka jak i wygrana, były elementami, które nas determinowały.
  •  Jak planujecie wykorzystać najbliższe 2 tygodnie do występów w półfinałach wojewódzkich?
  • Aby osiągnąć sukces pierwsze co musisz zrobić, to zakochać się w ciężkiej pracy- to nasza myśl przewodnia. Wiemy, że nieodłącznym elementem sukcesu jest trening i praca nad swoją kondycją fizyczną, ale również mentalną, dlatego jako drużyna przez te dwa tygodnie będziemy się wspierać podczas morderczych treningów, a w chwilach kryzysu, będziemy dla siebie oparciem.
  • Niebawem opuścisz mury tej szkoły. Co poradzisz swoim młodszym koleżankom z drużyny?
  •  Jako starsza zawodniczka, wiem, że będą momenty niechęci, zwątpienia i kryzysu, ale najważniejsze jest to, aby mimo wszystko przetrwać ten gorszy okres
    i nie wątpić w swoje umiejętności. Każda porażka jest podstawą nowej siły i okazją, aby nabrać większego doświadczenia. Młodsze koleżanki przede wszystkim muszą wiedzieć co chcą osiągnąć i wierzyć w swoje predyspozycje.
  • Co sport, a konkretnie koszykówka daje młodym ludziom w życiu?
  • Koszykówka kształtuje nasz charakter, ćwiczy silną wolę, uczy systematyczności, ciężkiej pracy, wymaga poświęceń i dokonywania wyborów. Koszykówka to przede wszystkim nie rywalizacja z innymi, ale walka z samym sobą i własnymi słabościami

Wywiad Z z Mają Krefta przeprowadziła uczennica klasy III a
Weronika Beger członek Samorządu Uczniowskiego

GIMNAZJUM W STARKOWIE GÓRĄ!!!

W POWIATOWEJ GIMNAZJADZIE  W KOSZYKÓWCE

Grupa  sportowców z naszego Szkolnego Klubu Sportowego  "GLADIATOR" wraz z trenerem p.Tomaszem Kubiakiem odniosła wielki sukces zajmując I m-ca w powiecie bytowskim w piłce koszykowej w kategorii dziewcząt i chłopców.

Dnia 5 kwietnia (wtorek) na hali  OSIR w Miastku nasi  chłopcy stoczyli zaciętą walkę   z drużynami z: Bytowa, Miastka i Studziennic. Wygrali wszystkie mecze i obronili zeszłoroczny tytuł mistrza powiatu.  Zakwalifikowali się do  fazy wojewódzkiej, gdzie zapewne stawią czoła ,,Czarnym" Słupsk.

Kolejnego dnia w środę -  6 kwietnia na halę OSIR w Miastku pojechały nasze Gladiatorki, aby powtórzyć sukces chłopców i wrócić
z największym pucharem. Po stoczonych   bojach z drużynami
z Bytowa, Miastka i Studziennic nasze  dziewczęta odniosły spektakularne  zwycięstwo. Zakwalifikowały się do kolejnego etapu wojewódzkiego.

Tą walecznością, sportowym zachowaniem i sukcesami nasi sportowcy przynoszą chlubę naszej  szkole Gimnazjum w Starkowie.

WIELKIE GRATULACJE !!!!!!! i POWODZENIA W KOLEJNEJ FAZIE !!!!!