Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gimnazjum w Starkowie

14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Już od rana na korytarzach szkolnych można było zobaczyć odświętnie ubranych uczniów i pracowników szkoły. Wszyscy bowiem dobrze pamiętają, że to wyjątkowa data dla systemu oświaty, ponieważ 14 października 1773 r. powołano z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisję Edukacji Narodowej.

Członkowie Samorządu Szkolnego- Maciej Kotowski i Daria Welzandt- w imieniu wszystkich uczniów podziękowali na apelu nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie oraz za cierpliwość, troskę i wyrozumiałość okazywaną im na co dzień. Po przemówieniach gimnazjaliści pokazali przygotowaną specjalnie na tę okazję pantomimę, ukazującą w humorystyczny sposób dzień z życia ucznia, który metaforycznie zamknęli w jednym małym pudełku.

Po części oficjalnej rozpoczęły się szkolne rozgrywki w piłkę koszykową. Pięć klas wystawiło drużyny składające się z 3 chłopców i 2 dziewcząt. Szóstą drużynę stanowiły dziewczęta grające w lidze koszykowej. Wszystkie drużyny z zacięciem rywalizowały o zwycięstwo. Najlepszym zespołem okazali się uczniowie reprezentujący klasę 3a. Drugie miejsce zajął zespół koszykarek, a trzecie miejsce przypadło drużynie z klasy 2b. Pozostali gimnazjaliści głośno dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej wzbudziły w gimnazjalistach wiele pozytywnych emocji, które zarówno nauczyciele jak i uczniowie będą starali się pielęgnować przez cały rok szkolny.

Fot. T. Windorpski

Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie