„Życie ma się jedno - nie pozwól prowadzić nietrzeźwemu kierowcy” pod takim hasłem w tym roku obchodzony był Dzień Dziecka organizowany przez GOPS w Trzebielinie pod patronatem Wójta Gminy Pana Tomasza Czechowskiego. Nasza szkoła wzięła czynny udział
w tym wydarzeniu. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali stosowne transparenty, z którymi wyszliśmy na ulice Starkowa.

Głównym celem happeningu było:

1. Podniesienie świadomości na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
  2. Uświadomienie młodzieży, że każdy z nas może znaleźć się w okolicznościach, kiedy będzie mógł zapobiec sytuacji, w której za kierownicę usiądzie nietrzeźwy kierowca.

Po przemarszu wszyscy udaliśmy się do Centrum Sportowego w Trzebielinie. Młodzież pod opieką Pani Ewy Kozieł zorganizowała dwa bloki Zumby, w której chętnie uczestniczyli zarówno gimnazjaliści jak i dzieci ze szkół podstawowych w Trzebielinie i Suchorzu. UKS Gladiator przeprowadził 2 mecze piłki koszykowej. Mecz trwał 4 kwarty po 8 minut. W pierwszym meczu spotkali się uczniowie reprezentujący Szkoły
w Trzebielinie oraz Suchorza. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się młodzi koszykarze z Suchorza. Należy dodać, że nie zabrakło walki, poświęcenia i chęci zwycięstwa z obydwu stron. Potem do gry przystąpili gimnazjaliści. Podzieliliśmy ich na drużyny reprezentujące oddziały A oraz B. Starsi koszykarze zaprezentowali duże umiejętności i po zaciętym meczu zwycięzcami okazali się gimnazjaliści z oddziałów A. W obu spotkaniach grali chłopcy i dziewczęta. Dodatkowo dzieci ze szkół podstawowych mogli skorzystać ze stacji sportowych. Można było pobawić się z chustą animacyjną, poskakać na wywijadle, trafiać ringiem do celu a także spróbować sił na torze przeszkód. O godzinie 13 wszyscy uczestnicy udali się do Gminnej Biblioteki w Trzebielinie, gdzie pracownicy Gminy, Biblioteki, GOPS i Szkół przygotowali przedstawienie „Królewna Snieżka”. Pogoda i humory dopisały wszystkim.

Wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom naszej szkoły serdecznie dziękuję za zaangażowanie
w przygotowania.