Już od kilku lat młodzież gimnazjum w Starkowie pielgrzymuje do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
w Skrzatuszu. Każda taka pielgrzymka jest dowodem na to, że młodzi ludzie pragną spotkać się z Jezusem, poczuć jego obecność w swoim młodym życiu, otworzyć dla Niego swoje serca. I tak było również w tym roku. Tegoroczne Diecezjalne Spotkanie Młodych odbyło się 20 września 2014 roku pod hasłem Jezus = Życie.
Cała uroczystość rozpoczęła się wniesieniem Piety i kopii Krzyża ŚDM, po czym głos zabrał Biskup Edward Dajczak. W swoim powitaniu, przypomniał młodym o tym, że Bóg powierza talenty każdemu według zdolności, Bóg daje równe szanse, ale to my musimy uwierzyć i nie zmarnować tego daru. Słowa Biskupa docierały nie tylko do umysłów młodych ludzi, ale także do ich serc. To bardzo ważne, by ciągle stawać
z darami przed Panem, aby on ocenił co mamy. Kontynuacją tego co powiedział Biskup był koncert zespołu "Full Power Spirit'', który to zespół gościł u nas w gimnazjum już dwukrotnie.
Po koncercie odbyła się katecheza o "Sześciu Prawdach Wiary" , która połączona została ze świadectwami,
a wśród nich swoje świadectwo przedstawiła fotomodelka Anna Golędzinowska. Aby opowiedzieć o swoim spotkaniu z Bogiem, przyjechała aż z Włoch. Młodzież bardzo uważnie słuchała jej słów, ponieważ opowiadała o życiu takim jakie niektórzy z nich poznali: o przemocy, zawiści, bezradności, ale również o Bogu, o wierze dzięki której ona sama stanęła na nogi.
Uwierzyła i dzięki temu jej życie nabrało sensu.
Przerwa, która nastąpiła była chwilą, gdzie można było zjeść smaczny obiad, wypić herbatę, zakupić pamiątki.
Niektórzy swoją przerwę przeznaczyli na spotkanie z Jezusem poprzez spowiedź świętą, modlitwę w zaciszu sanktuarium.
Po obiedzie młodzież ponownie zgromadziła się w namiocie na wspólny śpiew oraz aby przygotować się do bardzo ważnego momentu a mianowicie do spotkania z Jezusem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu, w którym rozważaliśmy teksty Pisma Świętego.
PO Adoracji Najświętszego Sakramentu rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Dajczaka.
Zakończeniem Eucharystii było otrzymanie światełek, które młodzi ludzie zanieśli na Golgotę.
Kontynuacją tych uroczystości jest Różaniec Młodych który odmawiamy w każdą środę wspólnie z Biskupem Edwardem Dajczakiem.