Wycieczka klas pierwszych do Centrum Hewelianum

24 czerwca 2015

 

Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki!
Już dziś pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię a także matematykę i chemię. Za sprawą wyjątkowej aranżacji plastycznej zwiedzający przekraczając próg matematycznej „Łamigłówki” od razu wkraczają w świat geometrii, symetrii i liczb. Matematyczna sceneria to jednak tylko tło dla interaktywnej nauki i zabawy. W przestrzeni eksperymentalnej można na przykład odkryć powierzchnię, która posiada tylko jedną stronę lub zobaczyć, czy metr to dla wszystkich jest taka sama odległość. Mogliśmy wszystkiego dotknąć, doświadczyć, zbudować, zburzyć, a przede wszystkim ćwiczyliśmy naszą cierpliwość ;)

Oprócz wizyty w Hewelianum czekały nas inne atrakcje: spacer po Długim Targu w Gdańsku,  Skwer Kościuszki w Gdyni. Oglądaliśmy również kolekcję ponad pięciu tysięcy kaktusów i innych sukulentów w Rumi.

W autobusie śpiewaliśmy karaoke i tym sposobem rozgoniliśmy chmury, które zapowiadały deszcz. Tak więc pogodę mieliśmy naprawdę ładną, humory nam również dopisywały. Bawiliśmy się świetnie, zresztą zobaczcie sami ;)

K.O-B.

 

 

 

Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie

77-235 Trzebielino
tel./fax  (059)8580077