23 czerwca na sali widowiskowej w Trzebielinie odbył się XII Przegląd Teatrów Profilaktycznych zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych gimnazjalistów. Uczniowie klas drugich (2a i 2b) wraz ze swoimi wychowawcami Panią Małgorzatą Zacholską i Panią Izabelą  Łazugą przygotowali przedstawienia o tematyce profilaktycznej. Klasa 2a wystawiła spektakl pt. „Droga donikąd” opowiadający o nieszczęśliwych skutkach jeżdżenia samochodem pod wpływem narkotyków i alkoholu, natomiast klasa 2b w przedstawieniu  „W sieci” przestrzegała przed nadmiernym  korzystaniem z gier komputerowych i Internetu. Jedno i drugie przedstawienie wzruszyło nie jedną osobę na sali  i spotkało się z wielkim uznaniem publiczności i jurry.  Obie klasy otrzymały czek na 250 złotych, a wyróżniona klasa 2a dodatkowo 100 złoty. Cieszymy się bardzo, że w naszej gminie są konkursy dzięki którym można łączyć przyjemne z pożytecznym.

Klasa 2a :) – Aktorzy: Daria Welzandt, Weronika Beger, Wiktoria Grygonis, Wiktoria Kępa,  Andżelika Machajewska, Karina Jazowska, Paweł Pszeniczny, Jakub Malinowski, Jacek Kowalski, Tomasz Marcula, Filip Mazur, Maciej Kotowski  oraz przy sprzęcie gościnnie Piotr Zacholski (1b)

Klasa 2b :) – Aktorzy: Maja Krefta, Iza Perzyńska, Sandra Gawenda, Klaudia Grzybek, Weronika Grzegorzak, Kaludia Wanaga, Alicja Panten, Tomasz Windorpski, Wiktor Wysiński oraz przy sprzęcie Mateusz Dawidowicz

Małgorzata Zacholska

Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie