Na przełomie roku 2014 i 2015- grupa utalentowanych skoczków z naszego gimnazjum  wystartowała w XI Edycji GP w skoku wzwyż w Bytowie.

Braliśmy udział w 6 cyklicznych spotkaniach, które miały na celu wyłonienie najlepszych skoczków w powiecie bytowskim.

Startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: młodzicy ( 1 i 2 klasa gimnazjum) oraz  open (3 klasa gimnazjum i starsi).

W kategorii MŁODZIKÓW :  V, IV, III, I- miejsca zdobyli nasi chłopcy.

Oto bohaterowie tych wyczynów:

V- m-ce  Wiktor Wysiński

IV- m-ce Filip Mazur

III- m-ce  Paweł Pszeniczny

I- m-ce    Jakub Malinowski

Bohaterami w kategorii OPEN są :

IV m-ce Kacper Jach

III m-ce Sebastian Golczyk

Należy dodać, że w kategorii OPEN nasi uczniowie uplasowali się najlepiej spośród wszystkich uczniów w wieku III kl. Gimnazjum.

NASZE TALENTY SKOKU WZWYŻ JADĄ DO SKÓRCZA

W kwietniu grupa naszych lekkoatletów z gimnazjum udała się na coroczne międzywojewódzkie zawody w skoku wzwyż do Skórcza (XXI edycja). Rywalizowaliśmy z zawodnikami z kilku województw. Nasi chłopcy startowali w dwóch kategoriach wiekowych:młodzicy 1-2 kl. gimnazjum oraz juniorzy 3 kl. gimnazjum i 1kl. szk. Średniej. Poziom zawodów był bardzo wysoki, ale nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i osiągnęli rewelacyjne wyniki i tym samym miejsca.

I tak w kategorii młodzików :

II m-ce zajął Kuba Malinowski z wynikiem 170cm

IV m-ce zajął Paweł Pszeniczny

Dobrze spisali się także Wiktor Wysiński i  Filip Mazur.

W kategorii juniorów również nasze gimnazjum zebrało laury, bowiem II m-ce z wynikiem 170cm po dogrywce zajął Sebastian Golczyk . Z dobrym rezultatem ukończył  swój występ Kacper Jach.

GRATULUJEMY CHŁOPCY!!!

WYWIAD Z NASZYM MISTRZEM SKOKU WZWYŻ - JAKUBEM MALINOWSKIM Uczniem II kl. Gimnazjum
w Starkowie

Witaj Kuba opowiedz jak zaczęła się Twoja przygoda ze okiem wzwyż?

Witam

Dostałem propozycję od Pana Tomka Kubiak, aby trenować. Oczywiście się zgodziłem. To było pod koniec pierwszej klasy gimnazjum jak tylko wróciłem ze zwolnienia lekarskiego. Już w wakacje trochę trenowałem, bo z gibkością i kondycją nie było u mnie najlepiej. W drugiej klasie oddałem swoje pierwsze skoki
i złapałem bakcyla.

Jakie są Twoje największe sukcesy?

Moje największe sukcesy jak dotąd to:

I m-ce w zawodach Grand Prix w Bytowie w mojej kategorii,

II m-ce w  wojewódzkich zawodach skoku wzwyż.

A jakie są Twoje plany na przyszłość?

Moje plany na przyszłość nie będą nawiązywać do skoku wzwyż, pokochałem koszykówkę i to z nią chcę spędzić czas na treningach. Tą dyscyplinę również trenuję jak tylko wróciłem ze zwolnienia lekarskiego. Obecnie przygotowuję się do kolejnych mistrzostw wojewódzkich .

Dziękuję Ci Kuba za wywiad i życzymy samych sukcesów pamiętając, że cokolwiek czynisz czyń mądrze
i oczekuj końca : )

wywiad przeprowadził – prezes UKS ,,GLADIATOR,, T.K