JESTEŚ WIDOCZNY- JESTEŚ BEZPIECZNY

25.01.2015 r., funkcjonariusze Straży Gminnej w Trzebielinie, Beata Berechowska i Dariusz Guzowski, przybyli do szkoły na spotkanie z uczniami.

Podczas prezentacji multimedialnej pod tytułem:

„Gimnazjalisto bądź bezpieczny na drodze!”

Strażnicy opowiedzieli o zasadach bezpiecznego poruszania się poza terenem zabudowanym po zmroku
i obowiązku wyposażenia w widoczne elementy odblaskowe.

Gimnazjaliści dowiedzieli się, że od dnia 30.08.2014 r., istnieje ustawowy obowiązek wyposażenia
w widoczne elementy odblaskowe pieszego poruszającego się od zmierzchu do świtu po drogach publicznych.

Młodzież usłyszała też,  jak niebezpieczne jest uderzenie samochodu w pieszego, i jak tragiczne mogą być tego skutki, dlatego tak ważne jest być widocznym na drodze. Kierowca może wówczas już z daleka dostrzec pieszego poruszającego się poboczem.

Przedstawiono także statystykę wypadków z udziałem pieszych w latach 2011-2013, a na koniec spotkania zapoznano gimnazjalistów z pięcioma przykazaniami pieszego.

Wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe, aby bezpieczniej poruszać się po zmierzchu. Strażnicy przypomnieli też, że kamizelka lub inny element odblaskowy może uratować zdrowie, a nawet życie.

Wiemy już, że osoby piesze, które nie stosują się do przepisów drogowych, będą kontrolowane i mogą zostać ukarane mandatem nawet do 500 zł.

BEZPIECZNI NA DRODZE