22 czerwca uczniowie klasy 2a:) pod opieką wychowawcy Pani Małgorzaty Zacholskiej i nauczycielki biologii Pani Moniki Czykier – Sokołowskiej uczestniczyli w żywej lekcji biologii „Fauna i flora wokół nas”. Gimnazjaliści z piosenką na ustach pokonali 15 kilometrową trasę podziwiając piękne krajobrazy naszych trzebielińskich lasów. Przy okazji , pod okiem gimnazjalnego biologa, uczniowie powtórzyli i utrwalili podstawowe wiadomości z lekcji biologii. Celem naszej wędrówki było wspólne ognisko zorganizowane przy współpracy z Nadleśnictwem Trzebielino.
W leśnej wiacie edukacyjnej czekał na nas leśniczy Pan Tomasz Zacholski, który opowiedział nam o pracy leśniczego.

Po minach widać, że nauka przez zabawę była wyśmienita….. na drugi dzień tylko niektórzy narzekali na zakwasy…….