„DZIECI W SIECI”

   Drodzy Rodzice. Chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na niebezpieczeństwo, jaki niesie komputer
i korzystanie z Internetu. W sieci czai się wiele niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci i młodzież.
W poniższej broszurce przedstawimy problem i podstawowe wskazówki, jak sobie z nim radzić.

   Chcemy prosić, aby zwrócili Państwo uwagę na to, co robią Wasze dzieci przed komputerem. Rozmawiajcie Państwo ze swoimi dziećmi, słuchajcie, co mają Wam do powiedzenia. To jest podstawa, żeby uniknąć zagrożenia.

     Nikt nie kwestionuje, zalet Internetu. Stale jednak pamiętajmy, że sieć stwarza tez wiele zagrożeń. Nonsensem byłoby zabronić dziecku surfowania, ale trzeba je nauczyć, jak omijać różne pułapki.

     Dzięki Internetowi możemy nie wychodząc z domu, poszerzać wiedzę, szlifować języki, odwiedzać galerię, słuchać muzyki, nawiązywać znajomości. A jednak ten wspaniały wynalazek napawa wielu rodzicom niepokojem.

WYCHOWUJE CZY PSUJE

       Boimy się, że atrakcyjność Internetu może obrócić się przeciwko dziecku. Że zamiast spędzać czas z rówieśnikami, będzie w kółeczko ślęczeć przed monitorem. Że trafi na strony pełne zdjęć, których nie powinno oglądać. A najbardziej obawiamy się ludzi, którzy za pomocą Internetu mogą do naszego dziecka dotrzeć i wyrządzić mu krzywdę. Czy można tego uniknąć?

Żeby rozmawiać z pociechą o Internecie, sami powinniśmy mieć o nim pojęcie. Jeśli nasze wiadomości SA ubogie, pozwólmy synowi lub córce zostać naszymi nauczycielem. Przy okazji nabędziemy nie tylko nowych umiejętności, ale dowiemy się czegoś ważnego o dziecku. Zorientujemy się, dlaczego lubi surfować, jakie są jego ulubione strony, z kim zawarło internetowe przyjaźnie.