Akcja „Szkoło pomóż i Ty”

Zakończyliśmy kolejną już edycję konkursu ”Szkoło, pomóż i Ty” pod patronatem Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.

Tegoroczna akcja, stawiała za cel pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011 r. stracił palce prawej dłoni. Szymon pragnie kontynuować naukę w technikum, aby móc w przyszłości pracować w wymarzonym zawodzie rolnika-mechanika. Prawidłowe funkcjonowanie wśród rówieśników i w życiu dorosłym ułatwią mu specjalistyczne protezy palców. Koszt protez 42 600 zł zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziców Szymona, dlatego przede wszystkim od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie powrót do sprawności  i możliwość bycia aktywnym zawodowo.
Nam udało się zebrać
59, 50 zł za sprzedaż cegiełek – zakładek.

Wszystkim dziękujemy;)

Światowy Dzień Spódnicy

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Spódnicy, przypadający 30 października. Wszystkie dziewczyny łącznie z naszymi nauczycielkami uczciły to święto zakładając spódnicę lub sukienkę. Królowały krótkie i czarne, ale nie zabrakło oryginalnych, kolorowych czy fantazyjnych. Żeby chłopcy i panowie nie czuli się pokrzywdzeni do ich garderoby tego dnia dołączyła elegancka koszula. Każdy, kto brał udział w zabawie otrzymał plakietkę typu „ładnie jestem ubrana, nie będę pytana” a dla nauczycieli: „ładnie się ubrałam, do mojej klasy dopasowałam” lub „ładnie się ubrałem, z klasą się zintegrowałem”.

Az miło było popatrzeć….

Szkoła Podstawowa Im. Zjednoczonej Europy w Starkowie