Święto Niepodległości.

 

2017 r

 

    Dzień Niepodległości obchodziliśmy w Naszej szkole w piątek, 10 XI 2017 r. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się około godz. 11. Na początku został wyprowadzony Sztandar i wszyscy uroczyście zaśpiewali Hymn Państwowy. Po wyprowadzeniu Sztandaru na scenie pojawiły się cztery uczennice z ogromną flagą. Zabrzmiała muzyka, a dziewczyny zaprezentowały: „Taniec z Flagą”. Wstęp był z jednej strony bardzo efektowny, a z drugiej ukazywał szacunek dla Flagi jako Naszego symbolu narodowego. Ten niecodzienny taniec przygotowała Pani Monika Czykier-Sokołowska. Po nim rozpoczęła się akademia. Uczniowie w niej występujący, ukazali m.in. jak ważne w dziejach Polski były powstania narodowe: kościuszkowskie – 1794 oraz listopadowe – 1830. Wyrazili też radość z odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.!  Akademia podobała się społeczności szkolnej. Zaangażowało się w nią bardzo wielu uczniów z kl. IV i V Szkoły Podstawowej:

 1. Weronika Kowalska, kl. IV.
 2. Vanessa Gawenda, kl. IV.
 3. Julia Batruch, kl. IV.
 4. Michał Zacholski, kl. IV.
 5. Zuzanna Wrycza, kl. V.
 6. Zuzanna Pirowicz, kl. V.
 7. Nikola Lupa, kl. V.
 8. Aleksandra Kula, kl. V.
 9. Julia Sadyś, kl. V.
 10. Oliwia Piekarska, kl. V.
 11. Marta Wrycza, kl. V.

Przygotowała ich Pani Emilia Juchniewicz, nauczycielka Języka Polskiego. Utwory do przedstawienia wybrał Pan Mariusz Bartczak. Po występie rozpoczął się mały koncert pieśni patriotycznych.

 1. Aleksandra Wilma z kl. I. SP. oraz Natalia Wieczorek z kl. III a. GIM.Zaśpiewały razem utwór: „Piechota”. Gotowy podkład z fortepianem był dla nich wcześniej przygotowany.
 2. Zuzia Pirowicz z kl. V. SP.Zaśpiewała utwór: „Legiony”. Na gitarze akustycznej grała dla niej Weronika Gonciarz
  z kl. II a. GIM. Na pianinie z keyboardu, grał Mariusz Bartczak, nauczyciel historii.
 3. Julia Żerebna z kl. VI. SP.Zaśpiewała utwór: ”Rozkwitały pąki białych róż”. Na gitarze akustycznej grała dla niej Weronika Gonciarz z kl. II a. GIM. Na pianinie z keyboardu, grał Mariusz Bartczak, nauczyciel historii.
 4. Natalia Wieczorek z kl. III a. GIM. Zaśpiewała i zagrała na gitarze akustycznej utwór: „Czerwone maki na Monte Cassino”

Tekst – M. Bartczak

Fot. Olga Dawidowicz,  kl.III b. GIM