Język polski to za mało, więc też innych ucz się śmiało….

29 maja w naszej szkole odbył się konkurs językowy.

Uczniowie (podzieleni od września w ramach realizowanego projektu Erasmus + na rodziny: Schneider, Smith i Nowak) rywalizowali ze sobą o miano najlepiej wykształconej w dziedzinie języków obcych rodziny.

W każdej z drużyn wytypowano 6 osób, które tworząc zgraną grupę przygotowały ciekawe i bardzo pomysłowe prezentacje w językach niemieckim i angielskim. Wszystkie grupy zdały ten egzamin rewelacyjnie. Uczestnicy zmagali się ze sobą w 6 rundach, odpowiadając na pytania z zakresu wiedzy na temat geografii, historii i kultury krajów anglo i niemieckojęzycznych. Mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe wykorzystując wszystko to, czego nauczyli się na zajęciach, tworząc np. dialog przedstawiający sytuację na dworcu, u lekarza itp.

Zaangażowana była także widownia, która kibicowała, przygotowując odpowiednie stroje, plakaty. Ochotnicy mieli możliwość odpowiadać na pytania przygotowane specjalnie dla widzów.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Schneider, którą reprezentowali uczniowie klasy 3b gimnazjum , 6 i 4 SP – Mateusz Łazuga, Olga Dawidowicz, Julia Żerebna, Sylwia Szewczyk, Jakub Laskowski i Michał Zacholski.

Świetnie poradzili sobie również reprezentanci drużyny Nowaków – Róża Jazowska, Aleksandra Czajkowska, Wiktoria Sztobnicka, Adrian Kuniszewski i Jędrzej Zasada, a także zawodnicy z rodziny Smith – Julia Bogusz, Dominika Jazowska, Klaudia Stanek, Kacper Szmejda, Krystian Wirkus i Szymon Stefanek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok :) !!!